Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Tvár sveta - deň druhý - Tekovské múzeum v Leviciach a svetoznámy virtuóz Karel Procházka

Publikované 04.07.2017 v 18:37 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 57x

Dnes som unavená asi tak, ako boli niektoré deti včera, keď im po návrate domov klipkali očká :-D Ale som aj veľmi šťastná, že sa nám deň pekne vydaril. Veď posúďte podľa rozprávania svojich detí či podľa našich správ a fotiek.

Ráno po rýchlom frmole sme si posadali do autobusu pána Čekeja – zručného a zodpovedného šoféra, ktorý nás vozí už druhý rok na výlety. A vydali sme sa smer Levice. Rozhodli sme sa pre Tekovské múzeum v Leviciach a obhliadku hradu. Deti sa správali naozaj ako zvedavé vtáčence, ktoré chcú všetko vidieť, všetko počuť, všetko sa dozvedieť a to sú pre malých veľmi dobré vlastnosti – zvedavosť a disciplína. Pani sprievodkyňa nám porozprávala veľmi veľa zaujímavého z čias od praveku po nie tak vzdialenú minulosť a deti ju pozorne počúvali. Veľká vďaka za zaujímavú prednášku a i názorné ukážky :-)

Po návrate do Nitry sme si veľmi kratučko oddýchli a už nás čakalo prekvapenie. 

Doslova za nami prišlo z Brna. Tým prekvapením bol virtuóz – violista Karel Procházka. Je to úžasne skromný a nadaný človek cestujúci po celom svete, ktorý si našiel čas pre nás. Deťom vysvetlil rozdiel medzi violou a husľami, zahral im úryvky z Humoresky a Novosvětskej od Dvořáka a trpezlivo odpovedal na ich kopu otázok. Dúfame, že k nám opäť čoskoro príde a podelí sa s nami o svoju lásku k hudbe a pravde a láske.

No keďže sme dnešný deň naštartovali v mene hradu – rytierov – dejín a Európy, pokračovali sme v tomto duchu i v mene hier. Kratučko sme prehodili pár slov o kráľovi Artušovi a zahrali sme sa na Parížske klenotníctvo, ulovili sme zopár zvierat pre svoj kmeň a korunovali sme sa všetci za kráľov a kráľovné.

Voľná zábava náš deň ukončila. Teraz nasleduje jeden deň voľna, ktorý chceme využiť na načerpanie síl do zvyšku Tváre sveta. Už teraz sa tešíme na všetkých drobcov a veľkých – zas na nové aktivity s nimi a novú zábavu :-)

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • tomoblogger.infoblog.sk 06.07.2017 v 03:21 No musím prehlásiť, že teraz sa šoféri autobusov snažia byť čo najzodpovednejší a najústretovejší. Som nevidiaci, cestoval som rôznymi dopravcami a nemal som žiadne problémy. V 90-toych rokoch som bol obeťou slepoty a šoféri ma odmietali brať samého autobusom, koľká diskriminácia. teraz je to chválabohu preč a vyvážam sa autobusom kedy sa mi zachce.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?