Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Tvár sveta - deň prvý :-)

Publikované 03.07.2017 v 19:31 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 47x

Konečne sme sa dočkali! Po roku sme sa stretli na letných aktivitách s našimi deťmi :-)

Prišli starí známi – zas o pol hlavy vyšší ako naposledy ;-) i celkom novučkí. Všetky deti boli veľmi milé, hravé, slušné, skrátka tie naj deti na svete.

Po uvítaní a zoznamovacích hrách sme sa vrhli na tému našich tohto turnusových stretávok – Tvár sveta. Prvý deň pripadol Amerike – navštívili sme dávnu civilizáciu Mayov, Inkov a Aztékov. Spolu so španielskym moreplavcom sme prenikli až do srdca Aztéckej ríše - po prekonaní jednotlivých stanovíšť sme čítajúc zápisky z denníka spomínaného námorníka prišli až na koniec jeho púte a jeho druhov. Príbeh ostal otvorený a deti mali možnosť vymyslieť jeho koniec. Potom sme sa v skratke porozprávali o vzťahoch medzi dobyvateľmi a domorodcami. Aké by to mohlo byť, keby každá strana zareagovala opačným spôsobom...?

V parku sme si zahrali ďalšie hry, postavili sme Aztécke mesto z prírodnín – deti vyhrali tieto ceny: za najvyššiu stavbu, za najestetickejšiu, najpevnejšiu, najekologickejšiu :-) a samozrejme si museli zahrať i futbal a Červenú čiapočku.

Po obednej prestávke a písaní kamarátskej pošty sme sa zahrali na indiánov – na Apačov a kovbojov, našli sme indiánsku cestu a sotva sme stihli vyrobiť indiánske hrkálky. Niektorí stihli aj tancovačku s kinect party :-)

A zrazu bol koniec prvého dňa - hry, rozhovory, smiech a radosť... Zajtra sa tešíme na výlet na Levický hrad a do múzea a na kopu ďalších prekvapení.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?