Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Tvár sveta - deň tretí

Publikované 06.07.2017 v 21:49 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 53x

Dnes sme sa s deťmi preniesli do Egypta navštíviť tajomné pyramídy a ešte tajomnejšieho Tutanchamóna. 
Po úvodnom slove o tajomstvách dávnych dynastií sme sa preniesli do súčasnosti a deti mali možnosť vyskúšať si maľbu na plátne. Každé z nich sa tejto svojej novej role ujalo s dychtivou nedočkavosťou. Myslím, že nevidno, že nikdy predtým nemali možnosť maľovať na plátno postavené na maliarskom stojane a k tomu ešte akrylovými farbami. Všetci hneď vedeli, čo chcú maľovať - jedni svoje športové hviezdy, iní krásy prírody či vlaky, autá i egyptské masky a pyramídy. Obrazy sú všetky neskutočne pekné a nádherne farebné. Škoda len, že vernisáž sa už zajtra odovzdaním týchto umeleckých diel končí. Za to sa môžu tešiť izbičky umelcov na nové okrasy stien :-)
Keďže sme mali dnes dostatok času, porozprávali sme sa v skratke i o ďalšom tajomstve- podivnej hore Kalais. Deti príbehy o nej počúvali s napätím, no aby sme situáciu odľahčili, rozdelili sme deti na dve skupinky - jedna chcela hrať, druhá počúvať rozprávku. A tak si malí herci naštudovali behom pár minút kazašskú rozprávku o Vodnom chánovi a svojim kamarátom predviedli i herecké umenie. Vystúpenie bolo i vážne i vtipné - ako sa komu podarila rola :-)
Aby však nebolo všetko len vážne, počasie nám doprialo vyskúšať obľúbený tobogán. Vždy je pri ňom zábava a tak tomu bolo i tento rok.
Vyskúšali sme si i napr. hru na tigrie územie a slepého tibeťana hľadajúceho svoj chrám a ešte iné - tajné hry :-)
Zábavy bolo i dnes dosť - uvidíme, ako tomu bude zajtra. Čaká nás posledný deň s niektorými drobcami. Chceme si ho naplno užiť, aby sme na tento náš turnus Tvár sveta nezabudli :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?