Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Vernosť - Jeden partner naveky

Publikované 20.02.2018 v 08:44 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 32x

A je po fašiangoch... Tak čím sa zaoberať, keď zábavy na nejaký čas ustali? Myslíme si, že teraz je vytvorený priestor zamyslieť sa nad vážnymi, životne dôležitými témami nášho života. A to nielen dospelí, ale i deti.

Vybrali sme si pre nich preto tému spadajúcu do okruhu manželskej lásky. Znie to čudne pre deti? Nie. Aj deti vnímajú lásku vôkol seba v každom bytí, ktoré ich obklopuje a správne nastavenie ich mysle je nevyhnutné pre ich ďalší život. My sa im pokúšame upevniť ideál lásky, ktorú dostávajú vo svojich rodinách. A tak tomu bolo i dnes.

pomohol nám k tomu svojím umením známy umelec – sochár, maliar a básnik Michelangelo. Z jeho tvorby sme si vybrali špeciálne sochu Dávida. Viete, ako ju vytvoril? Vždy si vyberal kamene sám – čisté, krásne, nové... Tento kameň však dostal a bol plný kazov po niekoľkých pokusoch sochárov, ktorí sa pokúšali z neho niečo vytvoriť. Michelangelo sa na kameň pozrel a hneď v ňom uvidel krásne dokonalé dielo. A i toto dielo ho veľmi preslávilo.

A ako tento príbeh súvisí s manželstvom? Naše srdcia sú tiež takými neopracovanými kameňmi, ktoré náš budúci manžel či manželka dostane do rúk a pomôže nám vykuknúť z jeho zovretia. Pomôžu nám svojou láskou stať sa krásnymi ľuďmi. Pretože naše vnútro je určite krásne a stačí ho len oslobodiť zo všetkých tých nánosov. Ideálne je urobiť tak v Láske a v súlade s LáskouJ

Myslíte si, že tieto slová sú pre deti ťažké? Nie. Príbehy im v srdciach ostávajú a keď si môžu svoje poznatky spojiť s praktickou stránkou, potom verím, že príbeh o Michelangelovi sa im neskôr, keď bude treba, vynorí :-)

No naša praktická časť nebola samozrejme o ničom inom ako o sochárstve. Každé dieťa dostalo zaváraninový pohár, noviny a lepidlo. Po vytvorení základu pre svoju bustu, ktorú mali tvoriť, nanášali po kúsočkoch hlinu na drsný povrch a nakoniec vytvorili krásne hlávky – rozprávkové, zvieracie, veselé, smiešne, milé :-)

Na záver ešte guľovačka z posledných zvyškov snehu a už len ísť domov. Ďakujeme všetkým deťom za krásne chvíle strávené s nimi a už teraz sa tešíme na budúce stretnutie :-)


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?