Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Všetci sme sa zachránili, iba čierny pasažier sa utopil :-)

Publikované 14.10.2017 v 18:48 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 73x

Všetci sme sa zachránili, iba čierny pasažier sa utopil :-)

Dnes bol úžasný deň! Vydali sme sa na plavbu loďou a to nie hocijakou, no rovno Titanicom.

Pozvali sme rodiny s deťmi a našich dobrovoľníkov a v Atlantis center v Leviciach sme nastúpili na parnú loď. Dozvedeli sme sa o nej veľa zaujímavostí – od známych faktov, ako je obdobie a trasa plavby, cez počet nie presne zaznamenaných cestujúcich či známy počet záchranných člnov – až po štruktúru lode, počet cestujúcich zvierat a funkciu 4 komínov lode. No ešte mnoho iných drobných záležitostí, ktoré dodali podaným faktom svoje tajomno a čaro. Zrazu sa však na lodi zhasli všetky svetlá, ozval sa ostrý hlas námornej trúbky a my sme dostali pokyn rýchlo si obliecť záchranné vesty a presunúť sa po šikmej podlahe do záchranného člna. Miesta v ňom bolo naozaj len tak tak. Naskytol sa nám pohľad na potápajúci sa Titanic a hviezdnu oblohu.

Mali sme možnosť navštíviť izbu pre cestujúcich druhej triedy a naliať si čaj. Na záver sme si vyžrebovali, kto je akým cestujúcim – prvej, druhej či tretej triedy. Priznám sa, že nejako sa mi podarilo dostať sa na loď bez lístka :-)

No ako prekvapenie – ako nám praje osud či šťastena - na druhých lístočkoch sa nám ukázalo, či sme sa z Titanicu napokon akože zachránili, alebo skončili na dne spolu s nepotopiteľným obrom. A tu sa priznám – čierny pasažier sa utopil :-) Pri tejto poslednej akcii sa mi však ukázal záchranca – malý 5 ročný Adamko ma chcel zachrániť a ponúkol mi svoj lístok so záchranným kolesom :-)

Keďže sa Titanic nakoniec predsa len potopil, vydali sme sa do ostatných priestorov Atlantisu a užili sme si naplno bublinky, všelijaké vedecké hračky a kopu technických vymožeností, ktorými Atlantis hojne oplýva.

Výlet bol napokon úžasný – nadviazali sme nové priateľstvá – a to nielen deti, ale aj dospelí :-), zahrali sme sa, dozvedeli sme sa veľa nového a užili sme si krásny rodinný deň.

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme si tento výlet mohli vychutnať – pánovi šoférovi Čekejovi, ktorý nás bezpečne povozil, zamestnancom Atlantis center, ktorí nám pripravili krásny program, i rodinám, ktoré sa zúčastnili a vytvorili super atmosféru :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?