Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Život pre druhých napriek handicapom

Publikované 02.05.2018 v 10:24 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 16x

Jedného dňa som si čítala životný príbeh spisovateľky Helen Kellerová z Alabamy. Zaujímavá osobnosť – poznáte ju?

Helen Adams Kellerová sa narodila 27. júna 1880 v Tuscumbii v štáte Alabama. Narodila sa ako zdravé dieťa, no keď mala 19 mesiacov, ochorela na – vtedy ešte neznámu – meningitídu (ľudovo povedané zápal mozgových blán), ktorá ju pripravila o zrak i sluch. A práve tu sa začína príbeh neobyčajnej ženy, ktorá svojou húževnatosťou, za pomoci svojej obetavej učiteľky objavila svet a vďaka jej nasadeniu sa začali meniť pozície vo vzťahu k zdravotne postihnutým

Deťom sme priblížili, aké je to byť nevidiaci – vyskúšali si čítanie Brailovho písma z originál knihy. Vyskúšali si i jedinečnú metódu Tadoma, ktorá ich zaujala. Pochopili, že i napriek ťažkostiam, ktoré môžu kohokoľvek z nás postretnúť, máme vždy v sebe skrytú silu vstať a ísť ďalej. A dokonca máme silu v našom trápení pomáhať druhým vôkol nás – presne ako Helen Kellerová.

Aby sme však neboli len čistými filozofmi, pustili sme sa do nácviku Snehulienky na Noc kostolov a zahrali sme si hry – vhodné aj pre nepočujúcich či nevidiacich – pomohli nám k tomu Antilopa a lev a Pohybové pexeso.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?